default-logo

Haberler

MAR
01
2008
Endonezya Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Adhyaksa Dault

Endonezya Gençlik ve Spor Bakanı’nın Ziyareti

Endonezya Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Adhyaksa Dault, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB)’nin davetlisi olarak geldiği İstanbul’da İDSB üyeleri ile buluştu.

Kültürlerarası Köprü Derneği (ICBA) temsilcilerinin de katıldığı toplantı İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın Fatih’teki merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda İDSB üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri de hazır bulundu.

Toplantıda açılış konuşması yapan İDSB Genel Sekreteri Necmi Sadıkoğlu, İDSB’nin kuruluş ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İslam Dünyasının içinde bulunduğu durumu kısaca tasvir eden Sadıkoğlu sorunları aşmanın tek yolunun islam Dünyasının birliğinden geçtiğini ifade etti.

Konuk Bakan Dr. Adhyaksa Dault ise Endonezya’nın coğrafi ve demografik yapısı hakkında bilgiler verip bu kadar büyük bir ülkenin herşeye rağmen birlik içinde kalmasının en büyük sebebinin İslam olduğunu ifade etti.

230 milyon nüfuslu Endonezya’da 80 milyon nüfusun genç olduğunun altını çizen Bakan Dault, Endonezya gençliğinin gelişimine katkıda bulunmak için Türkiye ve Endonezya arasında öğrenci değişimi projelerini üzerinde durulması gerektiğini belirtti ve özellikle tarih ve felsefe branşlarında Türkiye’de eğitim alacak öğrencilerin bakış açılarının değişeceğinin altını çizdi.

Toplantıda Kültürlerarası Köprü Derneği (ICBA) temsilcileri konuk Bakan Dr. Adhyaksa Dault ile görüşerek derneğimiz ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Haber: İDSB

COMMENT : Off