default-logo

Haberler

HAZ
21
2009

Sultanahmet’te Kitap Dağıtımı

7 Milyar Kitap Projesi kapsamında Kültürlerarası Köprü Derneği (ICBA) üye ve gönüllüleri tarafından İstanbul Sultanahmet’te farklı ülkelerden gelen turistlere İngilizce Tabiat Risalesi dağıtıldı.

Etkinlik esnasında basın mensuplarıyla görüşen dernek başkanımız Hakan Yalman proje hakkında bilgi verdi. ICBA’nın bu projedeki amacını küresel köy haline gelen dünyada insanlığı ortak bir barış platformunda bir araya getirmek olarak tanımlayan Yalman, “Dünyada en büyük tehditlerden biri anarşi. Bunun da esas kaynağı dinsizlik, ateizm. Buna karşı en etkili yaklaşımlardan birini ortaya koyan ise, güçlü bir Allah inancı zeminini hazırlayan Tabiat Risalesi” dedi.

Bu gaye ile dünyadaki her insana Tabiat Risalesi’ni ulaştırmayı ve böylelikle 7 milyar kopya dağıtmayı planladıklarını ifade eden Yalman, şu ana kadar İstanbul ve Kapadokya bölgelerinde 30 bin Tabiat Risalesi dağıttıklarını söyledi.

İlk etapta İngilizce dağıtılan kitapların, daha sonra İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça ve ihtiyaca göre çeşitli diğer yabancı dillerde de dağıtılması planlanıyor.

Kitap dağıtımında minik bir gönüllü de vardı. İlköğretim 7. sınıf öğrencisi Harun Yalman da Sultanahmet’te turistlere Tabiat Risalesi dağıtanlardan. Harun bu etkinliğe katılmaktan büyük zevk aldığını söyledi.

COMMENT : Off
Yazar Hakkında