default-logo

Kuruluş Amacımız

İnsani değerleri esas alarak farklı kültürler arasında köprüler kurmak ve her türlü farklılığı kimliklerin korunduğu bir yapı içerisinde buluşturmak.

Faaliyetlerimiz

  1. Farklı etnik ve kültürel yapıların ve dinlerin insanlığa katkılarını ortak bir zeminde gündeme getiren eğitim faaliyetleri
  2. Etkileşimin daha sağlıklı bir ortamda gerçekleşebilmesi için eğitim kurumları arasında öğrenci değişimi
  3. Dünya genelinde, farklı coğrafyalarda bulunan dinlerin, kültürel ve etnik yapıların anlaşılması amacıyla araştırma faaliyetlerinin yürütülmesi ve finanse edilmesi
  4. “Köprü”lerin kurulması amacıyla her türlü iletişim vasıtasının kullanılması

Hedefimiz

Küreselleşen dünyanın temel değerinin insanlık olması ve barışın hakim olduğu, insani değerlere olumlu katkıların paylaşıldığı mutlu bir köye dönüşmesi.

İrtibat Merkezi

İstanbul’da merkezi bir konumu olan irtibat ve iletişim merkezimizde her türlü bilgi ve doküman birikimini paylaşıma sunmaktayız. Gelecekte farklı dinler ve farklı kültürler hakkında her türlü bilginin temin edilebileceği bir merkez olmasını hedefliyoruz.

Sorularınız

Öğrenmek istediğiniz her türlü bilgi ve sormak istediğiniz sorularınız için sitemizi ziyaret edebilir, icba@icba.org.tr adresinden ya da iletişim sayfasındaki formu kullanarak bize e-posta gönderebilirsiniz.